Меню
Разработки
Разработки  /  Химия  /  Уроки  /  6 класс  /  №2 Сабақ жоспар Табиғаттағы жасыл өсімдіктердің пөлі

№2 Сабақ жоспар Табиғаттағы жасыл өсімдіктердің пөлі

Пән:Егіншілік негіздері.

Тобы:

Күні, мерзімі:

Сабақтың түрі: Аралас.

Сабақтың тақырыбы:Табиғаттағы жасл өсімдіктердің рөлі.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Жасыл өсімдіктердің рөлін соның ішіндегі фотосинтез құбылысының маңызын түсіндіріп, өсімдіктерді қорғау шараларын ұғындыру.

Дамытушылық: Оқушыларды өзіндік жұмыс жасай білуге, ойлау қабілетін дамытуға, ізденіске дағдыландыруға, салыстыра білуге, баға беруге қабілетін дамыту.

Тәрбиелік:Ұлтжанды, елін, жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған иманды батыл тұлға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:

Негізгі: М.Мәкенова «Ботаника»

Сабақтың барысы мен мазмұны:

Сабақтың кезеңдері

Мазмұны

Әдіс-тәсілдері

Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ

Уақы-ты

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3мин.

ІІ. Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:1. Жасыл өсімдіктердің рөлі.

2. Пластиттердің түрлері. 3. Фотосинтез.

1 мин

III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:

1.Ауыл шаруашылық салалары. 2.Егіншілік ғылымының негізгі буыны. 3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардың егіс көлемі.

Сұрақтармен жұмыс

Әңгімелеп беру

Плакаттар

Муляж

20 мин

1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып берген жауаптарын білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

5 мин

V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).

Мақсаты: Жасыл өсімдіктердің адам өміріне беретін пайдасын, оларды қорғап көбейту жолдарын айта отырып пәнге қызығушылығын арттыру.

Тақырыбы: Табиғаттағы жасыл өсімдіктердің рөлі.

2 мин

YI. Жаңа материалды түсіндіру:

1. Жасыл өсімдіктердің рөлі

2. Пластиттердің түрлері.

3. Фотосинтез.

Баяндау

Түсіндіру Конспектілеу

Өсімдік баулары

Муляж

30 мин

VII. Жаңа материалды бекіту:

1.Өсімдікке жасыл түс беріп тұрған пластид.

2.Фотасинтез құбылысы.

3.Адам өмірінде өсімдіктердің рөлі.

4.Дәрілік өсімдіктер.

5.Улы өсімдіктер.

6.Мәдени өсімдіктер.

7.Жабық тұқымды өсімдіктер.

8.Ашық тұқымды өсімдіктер.

9. Дәнді дақылдарға нелер жатады?

10. Қазақыстанда ауыл шаруашылығы өндірісінің үлесі қанша?

Сұрақ-жауап

Талдау

Өсімдік баулары Муляж

15 мин

VIII. Сабақты қорытындыла:

Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

3 мин

ІХ. Үйге тапсырма беру:

Негізгі: М.Мәкенова «Ботаника» 11-15 беттер.

1 мин

Оқытушы: _____________________________________________________

17.02.2018

Содержимое разработки

Ф-Е-10/5.4

2 сабақ жоспар

Пән:Егіншілік негіздері.

Тобы:







Күні, мерзімі:







Сабақтың түрі: Аралас.

Сабақтың тақырыбы:Табиғаттағы жасл өсімдіктердің рөлі.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Жасыл өсімдіктердің рөлін соның ішіндегі фотосинтез құбылысының маңызын түсіндіріп, өсімдіктерді қорғау шараларын ұғындыру.

Дамытушылық: Оқушыларды өзіндік жұмыс жасай білуге, ойлау қабілетін дамытуға, ізденіске дағдыландыруға, салыстыра білуге, баға беруге қабілетін дамыту.

Тәрбиелік:Ұлтжанды, елін, жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған иманды батыл тұлға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:

Негізгі: М.Мәкенова «Ботаника»

Сабақтың барысы мен мазмұны:

Сабақтың кезеңдері

Мазмұны

Әдіс-тәсілдері

Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ

Уақы-ты

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3мин.

ІІ. Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру:1 . Жасыл өсімдіктердің рөлі.

2. Пластиттердің түрлері. 3. Фотосинтез.

1 мин

III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:

1.Ауыл шаруашылық салалары. 2.Егіншілік ғылымының негізгі буыны. 3.Қазақстанда өсірілетін дақылдардың егіс көлемі.

Сұрақтармен жұмыс

Әңгімелеп беру

Плакаттар

Муляж

20 мин


1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып берген жауаптарын білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

5 мин


V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).

Мақсаты: Жасыл өсімдіктердің адам өміріне беретін пайдасын, оларды қорғап көбейту жолдарын айта отырып пәнге қызығушылығын арттыру.

Тақырыбы: Табиғаттағы жасыл өсімдіктердің рөлі.

2 мин

YI. Жаңа материалды түсіндіру:

1 . Жасыл өсімдіктердің рөлі

2. Пластиттердің түрлері.

3. Фотосинтез.

Баяндау

Түсіндіру Конспектілеу

Өсімдік баулары

Муляж

30 мин

VII. Жаңа материалды бекіту:

1.Өсімдікке жасыл түс беріп тұрған пластид.

2.Фотасинтез құбылысы.

3.Адам өмірінде өсімдіктердің рөлі.

4.Дәрілік өсімдіктер.

5.Улы өсімдіктер.

6.Мәдени өсімдіктер.

7.Жабық тұқымды өсімдіктер.

8.Ашық тұқымды өсімдіктер.

9. Дәнді дақылдарға нелер жатады?

10. Қазақыстанда ауыл шаруашылығы өндірісінің үлесі қанша?

Сұрақ-жауап

Талдау

Өсімдік баулары Муляж

15 мин





VIII. Сабақты қорытындыла:

Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

3 мин

ІХ. Үйге тапсырма беру:

Негізгі: М.Мәкенова «Ботаника» 11-15 беттер.

1 мин


Оқытушы: _____________________________________________________


















































Ф-Е-10/5.1

3 cабақ жоспары.

Пәні: Егіншілік негіздері.

Тобы:

Эк-16-2






Күні,

мерзімі:







Сабақтың түрі: Тәжірибелік.

Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің құрылысы.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Өсімдіктердің сыртқы құрылысын соның ішінде тамыр, сабақ, жапырақ, гүлдің құрылыстарын түсіндіру.

Дамытушылық: Тәжірибеде теориялық материалдарды қолдана білуге, іс жүзінде асыра білуге дағдыландыру, тақырып бойынша оқушылардың қызығушылықтарын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды өсімдіктер әлемін сақтау, қорғауға тәрбиелеу, пайдасын біле отырып, олардың түрлерін көбейтуге өз үлесін қосу.

Пәнаралық байланыс: Егіншілік. Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:Негізгі:А.Оспанова«Биология


Сабақтың барысы мен мазмұны:


Сабақкезеңдері

Сабақ кезеңдерінің

мазмұны және сұрақтары

Оқыту әдістері

Қолданылатын көрнекі-

ліктер және ТОҚ

Уақы-

Ты

І. Ұйымдастырукезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3 мин


ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. 1. Тамыр.Тамырдың түрлері

2.Сабақ.Сабақтың түрлері. 3.Жапырақ. Жапырақтың түрлері. 4.Гүл. Гүлдің түрлері

2 мин

ІІІ. Сабақта оқушыларға берілетін білімнің өзектілігі, оқу процесіне оқушының

қызығушылығын тудыру. Өсімдіктердің сыртқы құрылысын соның ішінде тамыр, сабақ, жапырақ, гүлдің құрылыстарын түсіндіріп пәнге қызығушылығын түсіндіру.

3 мин


IV. Тақтада немесе компьютерде тәжірибелік

жұмыстарды

орындау және

жағдаяттарды шешуді көрсету.

Өсімдіктердің сыртқы құрылыстарына сипаттама беру.

Өөсімдіктердің вегетативті мүшелері.

Өсімдіктердің генаративті мүшелері

Түсіндіру

Баяндау

Әңгіме пікір

Слайд №1

25мин



V. Тәжірибелік тапсырмаларды

орындаудағы оқушылардың өз бетінше атқаратын жұмыстары.

1. Тамыр.Тамырдың түрлері

2.Сабақ.Сабақтың түрлері

3.Жапырақ.Жапырақтың түрлері

4.Гүл. Гүлдің түрлері

Нұсқау картамен жұмыс жасау

Слайд №1

40мин

VІ. Оқушылардың білімін бағалау және хабарлау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып, берген жауаптарына, білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

3 мин

VІІ. Сабақты қорытындылау: Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

2 мин


VІІІ. Үй тапсырмасы: Негізгі: А.Оспанова«Биология» 5-12 беттер.

2 мин


Оқытушы:________



Ф-Е-10/5.4

4 сабақ жоспар

Пән: Егіншілік негіздері.

Тобы:







Күні, мерзімі:







Сабақтың түрі: Аралас.

Сабақтың тақырыбы:Өсімдіктердің көбеюі.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Өсімдіктердің көбеюінің түрлерін, соның ішінде ең көп тараған жынысты және жыныссыз көбею түрлерінің маңызын түсіндіру.

Дамытушылық: Оқушыларды өзіндік жұмыс жасай білуге, ойлау қабілетін дамытуға, ізденіске дағдыландыруға, салыстыра білуге, баға беруге қабілетін дамыту.

Тәрбиелік:Ұлтжанды, елін, жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған иманды батыл тұлға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс: Топырақтану. Өсімдік шаруашылығы.

Қолданылатын әдебиеттер тізімі:

Негізгі: А.Оспанова Биология»

Сабақтың барысы мен мазмұны:

Сабақтың кезеңдері

Мазмұны

Әдіс-тәсілдері

Қолданылатын көрнекіліктер және ТОҚ

Уақы-ты

І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу, дәрісхана тазалығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару.

3мин.

ІІ. Сабақтың жоспары мен мақсатын таныстыру: 1.Жынысты қөбею . 2.Жыныссыз көбею.

1 мин

III.Үй жұмысын тексеру, оқушылардың білімдерін бақылау:

Өөсімдіктердің құрылысынна сипаттама беру.

Сұрақтармен жұмыс

Әңгімелеп беру

Слайд №1

20 мин


1V.Оқушылардың білімдерін бағалау: Оқушылардың жетістіктерімен кемшіліктеріне тоқталып берген жауаптарын білім дәрежесіне сай етіп бағалау.

5 мин


V.Жаңа тақырыпты жариялау, мақсатын айқындау, жазу (тақтада және дәптерде).

Өсімдіктердің көбеюінің түрлерін, соның ішінде ең көп тараған жынысты және жыныссыз көбею түрлерінің маңызын айта отырып пәнге қызығушылығын арттыру.

2 мин

YI. Жаңа материалды түсіндіру:

1.Жынысты қөбею.

2.Жыныссыз көбею.

Баяндау

Түсіндіру Конспектілеу

Слайд №2

Шағын сурет

30 мин

VII. Жаңа материалды бекіту:

1.Көбеюдің түрлерін ата.

2. Вегетативті көбею.

3.Тамыр сабақтарымен көбейетін өсімдіктер.

4. Вегетативті көбею қай жерлерде көп қолданылады?

5.Қалемше дегеніміз не?

6.Жынысты көбею .

7.Гүл неден тұрады?

8.Тозаң дегеніміз не?

9.Жыныссыз көбею дегеніміз не?

10.Тұқымдар қалай таралады?

Сұрақ-жауап

Талдау

Слайд №2

Шағын сурет


15 мин





VIII. Сабақты қорытындыла:

Өтілген сабақты сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылап, белсенділік танытқан оқушыларды бағалау.

3 мин

ІХ. Үйге тапсырма беру.

Негізгі: А.Оспанова" биология" 12-19 беттер.

1 мин



Оқытушы: _____________________________________________________




















-75%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
№2 Сабақ жоспар Табиғаттағы жасыл өсімдіктердің пөлі (26.41 KB)
