Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  3 класс  /  Ақпаратты кодтау

Ақпаратты кодтау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушыларды ұйымдастырып, сыныпта оқушыларды түгендеу.

«Координаттық жазықтық» тақырыбы бойынша 4 – тапсырманы тексеру.

1 – тапсырма. Әріптерді сандардың өсу реттілігіне қарай орналастырса, қандай сөздер шығады?

Жауабы: Компьютер, монитор.

2 – тапсырма. Әріптерді сандардың кему реттілігіне қарай орналастырса, қандай сөздер шығады?

Жауабы: Блок, меңзер.

3 – тапсырма. Жасырылған сөздерді тап. Бірінші сан – бағана нөмірі, ал екінші сан – жол нөмірі.

Жауабы: Ақпарат, сақтау, қабылдау.

4 – тапсырма. Тек көк және қызыл қарындаштар арқылы мүмкін болатын барлық тәсілдерді пайдаланып, боя.

Жауабы: көк-қызыл, қызыл-көк, көк-көк, қызыл-қызыл.

5 – тапсырма. Кодтық кесте. Алфавитте әрбір әріптің өзіндік нөмірі бар. Код кестесінің көмегімен келесі сөздерді кодтар арқылы жаз.

Жауабы: қабылдау – 15, 1, 3, 37, 16, 7, 1, 26.

Сақтау – 24, 1, 15, 25, 1, 26, 24, 1, 15, 25, 1, 26.

Өңдеу – 21, 19, 7, 8, 26.

Тарату – 25, 1, 23, 1, 25, 26.

27.02.2018

Содержимое разработки




БЕКІТЕМІН:

оқу ісі орынбасары

______________А. Д. Сактаганова





Сабақ № 12

Сыныбы: 3

Пәні: Информатика

Мұғалім: Кубирбаева Ж. К.

Сабақтың тақырыбы

Ақпаратты кодтау

Сабақ мақсаты

Оқушыларға ақпаратты кодтау тақырыбын түсіндіру.  Ақпарат және код ұғымын қалыптастыру. Оқушыларды ғылыми ой қорытындыларын жасай білуге дағдыландыру. Жауапкершілікке, тиянақтылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. 

Сабақ әдістері

Баяндау, сұрақ-жауап, көрнекілік, тәжірибелік әдіс.

Сабақ көрнекілігі

Компьютер, оқулық, «Paint» графикалық редакторы.

Өтілу орны

Информатика кабинеті

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды ұйымдастырып, сыныпта оқушыларды түгендеу.

Сәлемдесіп, оқушылар түгенделеді.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

«Координаттық жазықтық» тақырыбы бойынша 4 – тапсырманы тексеру.

Оқушылар үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне қарап айтады.

ІІІ. Жаңа тақырыпқа кіріспе кезеңі

1 – тапсырма. Әріптерді сандардың өсу реттілігіне қарай орналастырса, қандай сөздер шығады?

Жауабы: Компьютер, монитор.

2 – тапсырма. Әріптерді сандардың кему реттілігіне қарай орналастырса, қандай сөздер шығады?

Жауабы: Блок, меңзер.

3 – тапсырма. Жасырылған сөздерді тап. Бірінші сан – бағана нөмірі, ал екінші сан – жол нөмірі.

Жауабы: Ақпарат, сақтау, қабылдау.

4 – тапсырма. Тек көк және қызыл қарындаштар арқылы мүмкін болатын барлық тәсілдерді пайдаланып, боя.

Жауабы: көк-қызыл, қызыл-көк, көк-көк, қызыл-қызыл.

5 – тапсырма. Кодтық кесте. Алфавитте әрбір әріптің өзіндік нөмірі бар. Код кестесінің көмегімен келесі сөздерді кодтар арқылы жаз.

Жауабы: қабылдау – 15, 1, 3, 37, 16, 7, 1, 26.

Сақтау – 24, 1, 15, 25, 1, 26, 24, 1, 15, 25, 1, 26.

Өңдеу – 21, 19, 7, 8, 26.

Тарату – 25, 1, 23, 1, 25, 26.

Жұмыс дәптерінде берліген тапсырмаларды жеке-жеке орындайды.

Түсініп тыңдап, қажеттісін дәптерге жазып алып отырады.

Сергіту сәті

Ал балалар, тұрайық.

Алақанды ұрайық.

Оңға қарай иіліп,

Солға қарай иіліп,

Бір отырып,

Бір тұрып,

Бойымызды созайық.

Әуенмен қосыла отырып қозғалады.

ІV. Бекіту кезеңі

Тапсырма: Жұмыс дәптерінде берілген №1, 2, 3, 4, 5 – тапсырмаларды орындау.

Оқушылар жұмыс дәптерімен тәжірибелік жұмыс жасайды.

V. Қорытынды кезең

Бүгін сабақта не білдік?

Үйренгендерін айтады. Түсінбегендерін сұрайды.

VІ. Үйге тапсырма

«Ақпаратты кодтау» тақырыбына дайындалып келу. 6, 7 – тапсырманы орындау.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.


-75%
Курсы повышения квалификации

Применение облачных технологий в образовании

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ақпаратты кодтау (17.44 KB)
