Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  2 класс  /  Мәтіннің құрылымдық бөліктері

Мәтіннің құрылымдық бөліктері

2сыныпқа арналған сабақ жоспары қазақ тілі пәнінен жаңартылған бағдарламаға сәйкес

09.01.2018

Содержимое разработки

Пән: Қазақ тілі

Мектеп: «Еңбек ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №22 орта мектеп» КММ

Күні: 14.11.2017ж.

Мұғалім есімі: Ысқақова А.М.

Сынып: 2 « »

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

39 Мәтіннің құрылымдық бөліктері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.1. Сұрақ қою арқылы ( не істеді? Қандай? Неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу / сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін ( басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Сұрақтар қояды, мәтіннің түрлерін және құрылымдық бөліктерін анықтайды.

Тілдік мақсат:

Мәтін

Жетістік критерийлері

Мәтіннің бөліктерін айтады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аударады.

ресурстар

Оқулық, жұмыс дәптері, смайлик

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдылары

Видеожазба

Алдыңғы білім

Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут






(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру.

Мақсаты: оқушылардың қызығушылығын арттыру, сабаққа ұйымдастыру.

«Ертеңгілік шеңбер»

Қайырлы күн, көздерім!

Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).
Қайырлы күн, құлақтарым!

Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).
Қайырлы күн, қолдарым!

Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).
Қайырлы күн, аяқтарым!

Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).
Қайырлы күн, мұғалім!

Мен ояндым!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)


/Оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады

Сабақтың ортасы

30-35 минут













Сергіту сәті



10-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы.

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды.Мәтіннің аты тақырыптың қысқаша атауы немесе негізгі ойдың атауы екендігі анықтылып дәлелдеулеріне басшылық жасаймын.

Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беріп, іздену жұмыстарын ұйымдастыру. Мәтіннің басын, негізгі бөлігін және соңын табады.
Суретте берілген бөліктерін көшіріп жазады:

  • Сенің жақсы оқуыңның сыры неде? – деп сұрапты.

  • Оның сыры уақыт кестесінде

Орындаған жұмыстврн өзара тексереді.

11-жаттығу.Мәтіенді мәнерлеп оқы. Жоспарға сүйеніп оның бөліктерін анықтайды. Мәтіннің соңғы бөлігін оқушылардың өздері айтады. Меруерттің орынында болса, өздерінің қандай сурет салатынын айтып, өз ойларымен бөліседі.

Сергіту сәті.

«Қыдырып қайтайық!»

би билеу

12-жаттығу. Мәтінді түсініп мәнерлеп оқиды. Мәтіннің тақырыбына сай келмейтін бөлігін алып тастайды. Мәітінді қайта құрастырып, мәтінге ат қояды.



Оқулық,


жұмыс дәптері












Қимыл қозғалыс

Сабақтың соңы

5 минут



Рефлексия

«Өз жұмысынды бағала» тапсырмасы орындалады.

Бірінші тұрған «Сауатты жазу»

Екінші тұрған: «көркем жазу»

Үшінші тұрған: «шығармашылық тапсырманы орындау» дөнгелектері қарындашпен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.




Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қорытынды бағалау:

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1.

Сабақты жақсартудағы септігін тигізген екі сәт.

1.

2.

Осы сабақтан келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей сыныптағы жәнежеке оқушылар жайлы не білдім?





-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Мәтіннің құрылымдық бөліктері (202.87 KB)
