Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  1 класс  /  Ұ дыбысы мен әрпі

Ұ дыбысы мен әрпі

Ашық сабақ жаңа бағдарлама бойынша.

1 сыныптын сауат ашу сабағына қолдануға болады. Формативті бағалау жүйесінде жазылған сабақ.

26.01.2018

Содержимое разработки

Алматы облысы , Талдықорған қаласы Ш.Уәлиханов атындағы №10 орта мектеп- гимназия.

Бастауыш сынып мұғалімі Сембаева Жулдуз Толеубаевна


Күні:

Сынып: 1 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы «Х» елінесаяхат. Х дыбысы мен әрпі.

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) 1.1.8.1 берілгенсюжеттісуретбойыншашағынәңгімеқұрапайту


Сабақтыңмақсаттары Барлығы:Жаңабілімдімеңгереді.

Көбі:Берілгенсюжеттісуретті р

Кейбірі:Берілгенсюжеттісуретбойыншаәңгімеқұрайалады. Алғанбілімдіөмірдеқолданаалады.

Жетістіккритерийлері Айтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады.

Нақтысөйлеуарқылы, мәселенітүсінгенінкөрсетеалады.

Құндылықтардыдарыту Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу.

Пәнаралықбайланыс Өнер, сурет, жаратылыстанусабағы

АКТ қолданудағдылары Аудиожазба ,таныстырылым.

Тілдікқұзыреттілік Хат- письмо

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастықатмосферасынқалыптастыру

5 минут 1. Ұйымдастырукезеңі.

Психологиялықдайындық.

Қарадостым, жан - жаққа

Дайынсыңбасабаққа?

Орнындамақараңдар,

Кітап, дәптер, қаламдар?

Олайболсабалаларорнымызғаотырамыз .

Шаттықшебері

Сабақтыңортасы

8 минут

Балаларалдыңғысабақтақандайәріптіөттік? (Б) Тамаша !

Олайболсабалалар осы өткенәріптібірқайталапескетүсіріпкетейікші. Олушинқолдарынақызылжәнекөкқарандштарындыалыпдайынотырамыз.Менсендергеөткенәріптердіайтамынсендероныңдауыстынемеседауыссызекенінқарандаштарынарқылыкөрсетесіндер.

А,Н,Л,Р,О,У,Ш,С,Д,Ы,М,Қ,Ұ,І,Е,К,Ү,И,Й,Ғ,Г,ң ,Ө,З. Тамашабалалар!

Олайболсабалалар мен сендергебірнешесұраққоямын ал сендерсолсұрақтарғаиәнемесежоқдепжауапбересіңдер. Сұрақтытыңдағандамұқиятболыңдар.

Келістікпе?

1. Дыбыстардауысты, дауыссызболады. (ия)

2. Дауыстыдыбыстарәндетпейді. (жоқ)

3. Дауыссыздыбыстаркедергігеұшырапайтылады. (ия)

4.Дауысты дыбыстарекігебөлінеді. (ия)

5. Дыбыстардыбізжазамыз, көреміз.(жоқ)

6. Әріптердібізжазамыз, көреміз.(ия)


Балаларбүгінсендергеалыстан хат келді. Алолхаттысендергеертегікейіпкерімақтақызжіберіпті. Мақтақызсендергетапсырмажіберіпті. Олтапсырманыешоқушыорындайалмапты. Сондықтанол осы хаттыбізгежіберіптібиз осы тапсырманыорындасындеп. Бұлхаттыашпасбұрынбарлығымызосығанқарайықшы.

Осығандейінхаттыкөргеноқушыбармабіздіңсыныпта? Ия

- Ал оны қайданкөрдің? (почтадан)

- Қалайойлайсындархатты не үшінжәнекімгежіберед? (достарына, ата – апасына, әскердегіағаларымызға) Жарайсыңдабалалар !

- Балалар мен сендергежұмбақжасырамын ал сендер осы жұмбақтыншешуінтабасыңдар. Келістікпе?

Туысқаннан, таныстан

Келетұғын хат, хабар.

Қайәріптенбасталған?

Х әрпіненбасталған.дұрысайтаыңдар

Балаларсендерқалайойлайсыңдарбүгінгібіздіңтақырыбымызқандай ? Х дыбысы мен әріпі. Ал олайболсабарлығымызэкранғаназараударайышы.Тамашабалалар.

Барлығымызбірге Х депайтыпкөрейікші . Олкалайайтылыптұр ? Қалайойлайсыңдар х дыбысыдауыстымаалдедауысыз ба ? (дауыссыз ) дұрысыайтасындар . Балалар х дыбысынабасталатыбірнешесөзайтайықшы ? Тамаша Ал енді мен сендергебірнешесөзоқимын ал сендермұқияттыңдайсындар. Хат, асхана, тарих.

Хат – дегенсөзде х дыбысысөздіңқайжеріндекездесіптұр ? ( басында )

Асхана – дегенсөздеш? (ортасында )

Тарих-дегенсөздеше ? ( аяғында ) Тамаша !

Олайболсабалаларбізқандайтұжырымғакелеміз. Х дыбысысөздіңбасында, ортасындажәнеаяғындадакездеседіекен.

Ал ендібарлығымызтақтағақарайықшы. Х әріпі неге ұқсайды? Тамаша !Барлығымыз х әріпінауадажазайықшы. Олайболсабарлығымыздәптеріміздіашыпбүгінгіәріпті


Олайболсабалаларбізбүгінгісабағымыздыңмақсатыментанысыпкетейік. Ал сабағымыздыңмақсаты

1.1.8.1 берілгенсюжеттісуретбойыншашағынәңгімеқұрапайту.

қонаққаалыстансиқыршыкеліпті. Олөзіменбіргесендергетапсырмаларалыпкеліпті. Осы тапсырмалардыоләр –түрліжерлердесаяхаттапсендерсияқтыоқушыларғаберіпжүрекен.Албүгінолбіздіңсыныпқакеліпқалыпты. Олай боса балаларбізбарлығымызбіргесиқыршыныңтапсырмасынорындайық. Сиыршысендергеқызықтытапсырмаларалыпкеліпті. Олүшінбізеңалдыменбүгінгісабағымыздыңтақырыбы мен мақсатынайтыпкетейік.

Сабағымыздыңтақырыбы: Здыбысы мен әрпі.

Сабағымыздыңмақсаты : мұғалімніңкөмегіменоқиғаныңретінсақтайотырыпбяндау.Алендімақсатымызғажетпесбұрын З әрпінсекетүсіріпкетейік. Мен сендергесұрақтарқоямын ал сендерсолсұрақтарғажауапбересіндер. Барлығымыздайынбыз ба ?

1. Збыбысықандайдыбыс? (дауысыз)

2. Здыбысысөздіңқайжеріндекездеседі? ( басында, ортасында, аяғында)

3. Здыбысыбасындакездесетінбірсөзаәтыпжіберейікші ?

4. Енді осы сөзгебірсөйлемқұрапжіберейікші. Жарайсыңдар

Олайболсасендерсиқыршыныңтапсырмасынорындауғадайынекенсіндер .

1 тапсырма Ж.Ж. тапсырманыңшарты .Жұптпрыменотырыпсөздентүсіпқалғанәріптіжазасыңдар.

Қо...ы , қа..., ө...ен, кө..., сағы..., тоғы..., ... ере.

Болсандартексереміз мен оқимыналмендердұрысжазғансөздерініңқасына + таңбасынқойыпотырасындар. Тамаша !

1. Ендікімдебарлығыдұрыссоларқолдарынкөтерсін. Жақсы

2. Ендікімде 1 қате бар оқушыларқоларынкөтерсін. Тамаша

3. Ендікімде 2-3 қате бар оқушыларқолдарынкөтерсін.

4. 4-6 қате бар оқушыларқолдарынкөтерсің.

4-6 қатесі бар оқушыларкелесіжолымұқиятболыңдаркелістікпе?

Таныстырылым, оқулықпенжұмысЖазылымоқылымтыңдалымайтылым


https://www.youtube.com/watch?v=03oz0SttZHM&index=29&list=PLR_F4-3dhNo24z_rgqkFPziSM1-fSIS5F

Сергітусәті

1 минут Бір бой сергітіпалайық.

Тарсылдатпайедендi

Орнымыздантұрып ап

Жүгiрейiкбiруақ.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.

Аяқтыалғасозайық

Тiккөтерiп, қозғайық.

Тымсылбыр да болмайық

Алғақарайозбайық.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Сергітусәтінеарналғанжинақ

Қызықтытапсырма

8 минут

Аяқталуы

16 минут

Сиқыршының 2 тапсырмасыөтеқызықтапсырма

№2 Т.Ж. Олтапсырманыорындауүшінсендермынаертегінікөрулерінкерек .Барлығымызкомпютергеназараударайықшы . ЕртегіБауырсақ

Ал балаларендісендергетапсырма . 4 топқабөлініпотырамыз да осы көргенертегіміздісуреттерарқылықұраймыз

1 топ сендерертегініңсуреттергеқарапқайбөлігінқұрағандарындыайтыпбересіндер.

2 топ сендергедесондайтапсыра. Алдарындағысуреттерденертегініқұраполертегініңқайбөлігіекеніңайтасындар .

3 топ Сендердеалдарындағысуреттердеертегініңқайбөлігіекеніңайтасындар.

4 топ сендердеертегініңқайбөлігіекеніңайтасындар .

Жарайсыңдартамашаөтежақсы .Сенднрсиқыршыныңбергентапсырмаларынтолықорындадындарсиқыршысендергедән риза сендергерахметінайттыпотыр . сендердіңсабақтарыноғанқаттыұнапты. Тәртіптеріндежақсыдейді.

Ф. Тиістәріптердіқою. Ө немеме О әрптерініңтиістісінқою.

К...ру, қ...нақ, б...лу, ш...л, с...л,к...л, қ...л, ж...л.

Сабақтықортындылау

1. Бүгінсабақта не үйрендік?

2. Сабақсендергеұнадыма?

3 .Сабақтыңқайбөлігіүнады?

4 . Мен әлідетүсінбедімдегеноқушыбарма ?

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтыңсоңы

2 минут

Рефлексия

Бүгінгісабақтаболғанкөңіл – күйді бас бармақсалынғансуреттерарқылыбағалау.

Бас бармақтар

Дифференциация – оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз?

Пәнаралықбайланыс

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

АКТ

Құндылықтарменбайланыс (тәрбие)

Қолдаукөрсету.

Қабілетіжоғарыоқушыларайтылғансөздер мен сөйлемдердіңкөпшілігіндұрысқайталайалады.

Оқушыларөздеріжасаған бет-бейнелерінеқарапбір-бірінекөңіл- күйлерінайтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, анатілісабағы

Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу.

-75%
Курсы повышения квалификации

Здоровьесберегающие технологии в учреждении дошкольного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ұ дыбысы мен әрпі (21.68 KB)
